Speciální masáž na karpální tunely
U lékaře se většinou bolestivý syndrom karpálního tunelu řeší operací, při které jsou odstraněny „usazeniny v karpální oblasti“, bohužel však toto není dlouhodobé řešení, po návratu pacienta do běžného denního a pracovního režimu se velmi často po krátké době musí operativní zákrok znovu opakovat.
Existuje však možnost velmi účinné masáže, která při správném a důkladném provedení pacientovi velmi uleví od bolestivých projevů nemoci, v mnoha případech – dokáže tato masáž i odvrátit hrozící operativní zákrok. Masáž je vhodná i po operaci pro udržení zdravého bezbolestného stavu a samozřejmě i jako výborná prevence.
Již při první návštěvě terapeuta a po první masáži pacient cítí výraznou úlevu, ruce se uvolní, opadnou otoky,. bolesti výrazně ustupují a velmi často se dostavuje i úžasný vizuální dojem: „ moje ruce vypadají úplně jinak !!!“
V oblasti přední strany zápěstí probíhá mnoho anatomických struktur, z nichž nejzřejmější jsou šlachy. Pro průběh těchto „provázků“ je v zápěstí vyhrazeno několik oddělených a uzavřených tunelů. V jednom z těchto kanálků probíhá i jeden z hlavních velkých nervů, které v oblasti zápěstí jsou. Jedná se o tzv. nervus medianus.
Dlouhodobý útlak tohoto nervu se projeví jako syndrom karpálního tunelu. Vlivem nadměrného přetěžování totiž dojde ke zmnožení vaziva v tomto tunelu, usadí se nežádoucí odpadní látky a tím dojde k útlaku nervu. Především při přetížení ruky nadměrnou prací.
Nejčastějšími příznaky jsou noční brnění prstů, silné otoky zápěstí a prstů, porucha jemné citlivosti a bolesti vystřelující až do lokte či ramene. Vyskytnout se mohou také potíže s rozeznáváním a udržením jemných předmětů, pocit ranní ztuhlosti ruky a necitlivosti prstů, která je až bolestivá. Tyto potíže jsou horší v klidu. Typický je také bolestivý poklep nad oblastí zápěstí a neschopnost pacienta udělat „špetku“ kvůli ochabnutí svalů ruky a palce.
Výhody
- ulevuje bolesti rukou
- odstranňuje noční brnění
- pocit lehkosti rukou